Wybitny naukowiec i autor książek

Życie Stephena Hawkinga nie było łatwe. Zdolny naukowiec, który na początku dorosłego życia dowiedział się, że tak naprawdę zostało mu kilka lat życia – nie jedna osoba słysząc taką diagnozę mogłaby się załamać. Ale o dziwo on nie. Może dlatego, że miał przy sobie wspaniałego ojca, który aż do swojej śmierci był jego lekarzem. Może dlatego, że miał przy sobie kobietę, którą kochał. A może dlatego, że Stephen Hawking miał bardzo bystry umysł i nie chciał się poddać oraz walczyć o swoje? Dzisiaj już się tego nie dowiemy, ale wszyscy wiedzą, że przepowiednie lekarzy się nie spełniły. Stephan Hawking chorował na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Jest to choroba neurodegeneracyjna mogąca prowadzić do całkowitego paraliżu. Dowiedział się o tym w wieku 21 lat. Razem z ALS przeżył ponad 40 lat dowodząc innym osobom, że żadna choroba nie jest w stanie pokonać jego marzeń o sukcesie. A trzeba przyznać, że udało mu się osiągnąć naprawdę wiele. Nie tylko napisał wiele wspaniałych książek, ale był także brytyjskim astrofizykiem, kosmologiem, fizykiem teoretycznym. Co więcej, ludzie podziwiali go, że pomimo swojej choroby nie bał się on występów przed innymi osobami. Wręcz Hawking był akademicką sławą, która gdzie tylko mogła i została zaproszona, zawsze bardzo chętnie dzieliła się swoją wiedzą.

“Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania”

Gdzie jest miejsce człowieka w świecie i we wszechświecie? Jeżeli ktoś jeszcze nie zna odpowiedzi na takie pytania, to ta książka na pewno będzie dla niego ogromną pomocą. W niej to Hawking udzielił wielu treściwych i pożądanych odpowiedzi, które nie są gadaniną nudnego naukowca. Wręcz przeciwnie, bowiem Hawking z takim znawstwem opowiada o swoich ulubionych dziedzinach, że nawet najbardziej negatywnie nastawione osoby zainteresują się takimi tematami. Czy postęp techniki uchroni nas przed zagładą? Czy może będzie wręcz przeciwnie? Skąd tak naprawdę wziął się człowiek? Całą wiedzę jaką można znaleźć w tej książce można naprawdę potraktować jako encyklopedyczną, fascynującą wiedzę.

“Wielki Projekt”

Jeżeli Einstein nie zdążył dać odpowiedzi na jakieś pytania, to na pewno Hawking je teraz wszystkim pokaże. „Wszechświata nie stworzył ani Bóg, ani istoty nadprzyrodzone. Wszechświat powstał w sposób spontaniczny w wyniku działania fundamentalnych praw grawitacji. Nie trzeba przywoływać Boga, aby opisać proces stworzenia”. Jak to mówią specjaliści – osoby zainteresowane nauką na pewno nie przejdą wobec tej książki w sposób obojętny.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com