Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Admin 30 lipca 2019

Przerwa wakacyjna może być wyborną okolicznością, aby dać czas waszemu pupilowi. Wycieczka razem z ulubionym zwierzakiem to rewelacyjna okoliczność, odpocząć, w tym samym czasie dając psu czas. W letnie miesiącenależy pamiętać o kleszczach, gdyż nasze psy mogą być na nie podatne. Psy, lubiące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością i niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby psów wielu gabarytów, dlatego łatwo dostaniemy rozmiar dopasowaną do szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe oraz lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka na kleszcze jest dopasowana do masy psa, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, więc umożliwiają wszechstronną ochronę psiaka. Obroża dla psa chroni skutecznie aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy chętnie spędzają czas w trawie, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w postaci środków na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania psa przez kleszcza, przez co pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest dodatkowa ochrona, na przykład w postaci kropli zawierających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa