Struktura kocich toalet

Struktura kocich toalet

Admin 19 lipca 2019

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, że dla wzoru kociej toalety zakrytej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, choć większość zgadza się, aczkolwiek istnieją wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o nadającym się rozmiarze. Wybrane z nich są wyposażone w zakończenie, żeby łatwiej podtrzymywać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po porze, który został przez nas zaprogramowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoistnie uruchamia narzędzie, które usuwa nieczystości do pojemnika, lub do kanalizacji. W konstrukcji bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje w dół. Tenże typ kociej toalety widnieje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które gęsto czyszczą kuwetę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, jako może wytwarzać kłopot przy wejściu. o ile kot już skończy 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i większą kocią toaletę, dlatego, byleby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek uwielbia rozkopywać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek było na górze napisane – należy uważać, aczkolwiek niektóre kocięta nie zaakceptują takowych kuwet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w jakim można wstawić w środek kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Powinno się co więcej kupić dodatki, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
zabawki dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Zabawki-dla-kotow-30130.html